niedziela, 3 sierpnia 2014

5 zabiegów, które warto zrobić raz w tygodniu !

Witajcie Kochani!

Dzisiaj przychodzę do was z 5 zabiegami, które warto wykonać chociaż raz w tygodniu.

Sama od jakiegoś czasu stosuje te pięć złotych zasad i jestem bardzo ale to bardzo zachwycona... Zobaczcie sami!

Piękny i zadbany wygląd to nie tylko zasługa kosmetyków. Ważne jest też aby systematycznie dbać o swoją urodę.

1. Maseczka na dłonie i stopy!

Wieczorem przed pójściem spać wymocz sobie nogi w ciepłej wodzie i zrób porządny piling stóp oraz rąk. Następnie nałóż na stopy , a potem na dłonie grubą warstwę balsamu lub kremu nawilżającego. Następnie delikatnie załóż bawełniane skarpety na stopy i rękawiczki z naturalnej tkaniny ( do kupienia w drogeriach). Zostaw maseczkę na noc. Rano zmyj resztki kosmetyków. Dzięki temu zabiegowi skóra na stopach i dłoniach będzie delikatna. Dłużej też zachowa młodość.

2. Kąpiel z olejkami!

Po całym tygodniu ciężkiej pracy ciało tak jak i głowa potrzebuje relaksu i odprężenia. Znajdź chwile czas na to aby bez stresu i pośpiechu zamknąć się w łazience. Zapal świeczki, włącz muzykę i do wanny nalej kilka kropel ulubionego olejku. 

3. Spa dla włosów!

Jak na co dzień traktujesz swoje włosy? Suszysz, prostujesz, stylizujesz? One też potrzebują chwile odpoczynku. Umyj je i wykręć w ręczniku. Rozczesz je szerokim grzebieniem i nałóż odżywkę lub olejek i wmasuj ją w pasma ( nie wcieraj jej w skórę głowy, bo włosy będą się szybciej przetłuszczają). Następnie owiń włosy w czepek i zawiń w turban. Potrzymaj 15 minut. Spłucz i pozwól im naturalnie wyschnąć bez użycia suszarki.

4. Oczyszczanie twarzy!

Nie możemy także zapomnieć o naszej twarzy. Ona też ma kontakt z zanieczyszczonym środowiskiem i czasem potrzebuje trochę wytchnienia. Znajdź chwile czasu i zrób porządny demakijaż twarzy następnie wykonaj piling. Włącz relaksującą muzykę i nałóż maseczkę na twarz. Teraz możesz się położyć i przez 10 - 15 minut fantastycznie zrelaksować.

5. Gładkie ciało!

Już lata warto zadbać także o nasze ciało byśmy nie musiały wstydzić się na plaży. Warto raz w tygodniu podczas prysznica za pomocą pilingu lub gąbki która jest do tego specjalne przygotowana spilingować całe ciało. Następnie nałożyć krem, balsam, masło do ciała i możemy cieszyć gładkim ciałem.


A wy stosujecie któryś z tych podpunktów?

Pozdrawiam :)
Dorotka

Brak komentarzy: