wtorek, 12 sierpnia 2014

Dziesięć (niepodważalnych) zasad pielęgnacji paznokci!

Witajcie Kochani!

Jakiś czas temu oglądałam program na TVN Style o tym jak bogacze dbają o siebie. 
Pewna celebrytka powiedział tak " Paznokcie są zwierciadłem kobiety." Jestem ciekawa co moje paznokcie odzwierciedlają, jaką ja mam duszę...
Przytoczę wam dzisiaj dziesięć  fantastycznych zasad do których staram się stosować...

Odżywiaj się właściwie. Paznokcie zbudowane są z keratyny, dbaj więc o to, by dostarczyć im w diecie dostatecznych ilości wapnia, protein i substancji odżywczych.


2 Nawilżaj i nawadniaj. Brak wilgoci może powodować łamanie się i rozdwajanie paznokci. Nawilżaj od zewnątrz, ale także pij dużo wody.


3 Dbaj o czystość. Ne ma nic mniej pociągającego niż brud pod paznokciami. Pamiętaj, że czystość jest elegancka.


4 Co tydzień opiłowuj paznokcie równo i gładko niezależnie od tego, czy są długie, czy krótkie.


5 Dbaj o swoje przybory. Zadbaj o trzy rzeczy: stylizację, higienę i przechowywanie, i bądź czujna - infekcją można zapobiec.


6 Zaufaj intuicji. Jeżeli coś sprawia ból, nie rób tego; jeżeli coś ci się wydaje niedobre, zrezygnuj z tego. Jeśli (nie daj Boże) krwawi, natychmiast się tym zajmij.


7 Jeśli odpryska, zmyj! Skoro ty dostrzegasz odpryśnięcia, to inni też je widzą. Wystarczy jedno pociągnięcie zmywaczem i odzyskasz piękne, jednolicie gładkie paznokcie.


8 Nie bądź niewolnicą mody. Jeśli wszędzie naokoło widzisz ten sam kolor, użyj go tylko wtedy, gdy bardzo ci się on podoba. Nie bój si wyróżniać.


9 Nie bój się mody. Porzuć rutynę i spróbuj czegoś nowego!10 Baw się ! Eksperymentuj! Pamiętaj, że styl twojego manikiuru nie musi być czymś widocznym. Jeśli twój obecny wygląd zaczyna cię nudzić, zmień go. Jeżeli nie jesteś zadowolona ze swoich paznokci, wystarczy odrobina zmywacza, by pozbyć się kłopotu.
Źródło: Piękne paznokcie Ji Baek


Pozdrawiam
Dorotka:)


1 komentarz:

Natalia Maciejczuk pisze...

Bardzo przydatny post :))

naataluunia.blogspot.com